Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa IIIb/Lekcje w świątecznym nastroju w klasie 3b

Lekcje w świątecznym nastroju w klasie 3b

27 03 2024 #Klasa b 2021-2029

Święta tuż, tuż...

W środę, ostatnim dniu szkolnym przed przerwą świąteczną, w klasie 3b panował iście świąteczny nastrój.

Lekcje rozpoczęliśmy od zapoznania się z jednym z symboli Świąt Wielkanocnych czyli jajkiem i jakie zwierzęta się z niego wykluwają. Następnie uczyliśmy się opisu ilustracji z użyciem jak największej liczby przymiotników i liczebników. Ilustracja była piękna, ponieważ przedstawiała między innymi: pisanki, kurczaczki, baranki i babkę wielkanocną. W tym dniu nie zabrakło też czasu na zabawę, podczas której uczniowie mieli usłyszeć, gdzie ukrył się kurczaczek. A podsumowaniem było wykonanie przez dzieci świątecznej ozdoby czyli kurczaczka, pisanki i zajączka.

Świąteczny klimat udzielił się wszystkim z nas. Życząc sobie wesołych świąt udaliśmy się do domów.

Drodzy Rodzice,
Wam również życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół.

Nauczycielki Joanna Patyrowska i Sylwia Sperling