Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa IIIb/Uczniowie klasy 3b szukają wiosny

Uczniowie klasy 3b szukają wiosny

27 03 2024 #Klasa b 2021-2029

W poszukiwaniu wiosny

W dniu 26 marca 2024 roku uczniowie klasy 3b wraz z nauczycielkami udali się na spacer po okolicy w poszukiwaniu oznak wiosny.

W tym dniu od rana pięknie świeciło słońce, niebo pokazało swój błękit, a nam dopisywały świetne humory i entuzjazm. Dzieci podzieliły się na trzy grupy. Pierwsza miała za zadanie obserwować zwierzęta i ptaki, druga rośliny, a trzecia ludzi.

Już po kilku krokach chłopcy jednej z grup wskazywali na rosnące stokrotki, chwilę później usłyszeliśmy wołanie - piękny motylek tu lata! A także słuszne spostrzeżenie, że ludzie ubrani są w lżejsze kurtki. Ponadto uczniowie zaobserwowali między innymi: kwitnące zawilce, forsycję, bazie. W parku mieliśmy szczęście zobaczyć wiewiórkę, oraz usłyszeć dzięcioła, rudzika, kukułkę i strzyżyka.

Co prawda w trochę zabłoconych butach, ale dotlenieni i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.