Świąteczny projekt klasy 2b

21 12 2022 #Aktualności #Klasa b 2021-2029

W tym roku uczniowie klasy 2 b wraz z wychowawcą i nauczycielem współorganizującym kształcenie mogli troszeczkę wcześniej poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. A to wszystko za sprawą projektu jaki dzieci przygotowały i zaprezentowały na forum klasy. Dowiedzieliśmy się jakie zwyczaje i tradycje obchodzone są przez Polaków oraz mieszkańców np. Szwecji, Wielkiej Brytanii, Australii, a także jakie potrawy goszczą na wigilijnych stołach. Poznaliśmy przepis na pyszny barszcz z uszkami, pierogi, makówki i świąteczne pierniczki. Dowiedzieliśmy się też, czym jest angielski „christmas cracker” oraz, że w Australii św. Mikołaj przypływa na desce surfingowej, a w zaprzęgu ma delfiny. Dzieci własnoręcznie przygotowały przepiękne ozdoby choinkowe i świąteczny stroik.
Punktem kulminacyjnym tego świątecznego okresu w szkole, było wigilijne spotkanie klasowe, podczas którego podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia, delektowaliśmy się słodkościami przygotowanymi przez rodziców uczniów oraz śpiewaliśmy piękne kolędy.

W tym miejscu pragniemy również Rodzicom złożyć życzenia:
zdrowych, spokojnych, radosnych i przepełnionych rodzinnym ciepłem Świąt Bożego Narodzenia oraz Do siego roku.
Wychowawca Joanna Patyrowska oraz nauczyciel Sylwia Sperling

Wigilijka klasowa