Strona główna/Dla Rodziców/Wydarzenia klasowe/Klasa VIb/Filmowe mikołajki uczniów klas 5 b, 6 a i 6 b

5 12 2023 #Klasa b 2019-2027 #Klasa a 2018-2026 #Klasa b 2018-2026

Filmowe mikołajki uczniów klas 5 b, 6 a i 6 b

W przeddzień mikołajkowego szaleństwa, czyli 5 grudnia uczniowie klas V b, VI a i VI b wraz z opiekunami wybrali się do kina IMAX i Cinema City w Katowicach. Sala kina IMAX po raz kolejny zrobiła na wszystkich duże wrażenie.

Film Pod taflą oceanu 3D przeniósł widzów w egzotyczne i odległe wody, miedzy innymi Australii Południowej, Wielkiej Rafy Koralowej oraz wysp trójkąta koralowego w Papui Nowej Gwinei i Indonezji. Kinomaniacy mogli przeżyć spotkanie z tajemniczymi i fascynującymi mieszkańcami oceanów. Przekonali się też, jaki wpływ wywierają globalne zmiany klimatyczne na to unikatowe środowisko.

Później przekąska i drugi seans filmowy, tym razem w kinie Cinema City. Widzowie podczas oglądania filmu Disneya Życzenie przenieśli się do pełnego magii królestwa Rosas. Towarzyszyli głównej bohaterce, odważnej Ashy, która postanowiła sprzeciwić się królowi Magnifico, by uratować marzenia wszystkich mieszkańców. Na zakończenie wszyscy nucili piosenkę Życzę sobie, by lepszy był świat i my! Mikołajkowy wyjazd do kina był bardzo udany.

Zachowanie naszych uczniów zasługuje na pochwałę!