Święto Konstytucji 3 Maja

7 05 2024 #Aktualności #Klasa a 2018-2026 #Klasa b 2018-2026 #Klasa c 2018-2026

Konstytucja 3 Maja

Dokładnie 3 maja 1791roku Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Przez lata była ona symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, szóstoklasiści pod kierunkiem wychowawców przygotowali dla całej społeczności szkolnej akademię o patriotycznej i rocznicowej wymowie.

Uroczystość zainicjowało wprowadzenie sztandaru SP1 oraz odśpiewanie hymnu narodowego.
W części artystycznej, przygotowanej na kształt sejmiku uczniowskiego wszyscy zebrani mieli możliwość przypomnienia sobie jakże ważnego wydarzenia z historii naszego kraju. Społeczność naszej szkoły przeniosła się na Zamek Królewski, by odpowiedzieć sobie na pytania, czym jest dla nas Ojczyzna, Naród, Wolność...

Program artystyczny w wykonaniu szóstoklasistów i wsparciu chóru szkolnego pod kierunkiem p. J. Sprus sprawił, że uczniowie oglądali go z powagą i zaciekawieniem.

Szóstoklasiści wraz z wychowawcami

Święto Konstytucji 3 Maja