Strona główna/Dla Uczniów/Biblioteka/Biblioteka aktualności/Listopad miesiącem bezpieczeństwa

Listopad miesiącem bezpieczeństwa

5 11 2021 #Aktualności #Biblioteka #Świetlica #Klasa a 2021-2029 #Klasa b 2021-2029 #Klasa a 2020-2028 #Klasa b 2020-2028 #Klasa c 2020-2028 #Klasa a 2019-2027 #Klasa b 2019-2027

„Okiem strażaka” to tytuł wystawy, którą możemy oglądać w naszej szkole w dniach od 3 do 11 listopada.

Strażacy są jedną z grup ludzi, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo. Uczniowie klas starszych zwiedzają wystawę w ramach lekcji wychowawczych - to znakomita okazja, by bliżej poznać niebezpieczną i trudną pracę strażaków. Dla uczniów klas młodszych organizatorzy przygotowali dodatkowo inne atrakcje. Klasy młodsze, które już miały okazję zwiedzać wystawę wzięły udział w krótkiej prelekcji dotyczącej pracy strażaków. Następnie z zaciekawieniem wysłuchały bajki Czesława Janczarskiego pt.: „Jak Wojtek został strażakiem”. Dzieci spotkały się również z uczennicami klasy VIII naszej szkoły, które należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Najmłodsi dowiedzieli się m.in. jak wyglądają zbiórki Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, kto może do takiej drużyny należeć, gdzie można się zapisać, a także się jakich umiejętności nabywają młodzi strażacy, by w przyszłości móc brać udział w akcjach ratowniczych. Na zakończenie uczniowie z zainteresowaniem oglądali wystawę zdjęć, które przedstawiały strażaków w czasie ich pracy. Zdjęcia z tego wydarzenia prezentujemy w galerii.

Pamiątkowe zdjęcie z uczestnikami wystawyDziękujemy strażakom z OSP w Leszczynach za wypożyczenie wystawy. Mamy nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje organizacją kolejnych, niecodziennych wydarzeń.

Organizatorzy: Magdalena Czerner, Anna Herok, Magdalena Jakubczyk, Mirela Kluczniok, Katarzyna Kwiatkowska.

Magdalena Jakubczyk

Organizatorzy wystawy