Strona główna/Dla Uczniów/Biblioteka/Biblioteka aktualności/Spacery po okolicy z historią w tle

Spacery po okolicy z historią w tle

18 11 2021 #Aktualności #Biblioteka #Klasa b 2020-2028 #Klasa c 2015-2023 #Klasa VIIIb

Od września do listopada uczniowie naszej szkoły mieli sporo okazji, by poznać historię szczególnych miejsc w naszej miejscowości. Należą do nich niewątpliwie odrestaurowany leszczyński „zameczek”, który został wybudowany przez dawnego właściciela Leszczyn Konrada Bartelta, a w którym można było zobaczyć wystawę związaną z historią naszej miejscowości. Prawie każda klasa odwiedziła stary, zabytkowy cmentarz.
Kilka klas zwiedziło również wystawę plenerową, opowiadającą o historii straży pożarnej i pierwszego leszczyńskiego przedszkola, przygotowaną przez SPL „Dzwon” - te ostatnie, to krótkie wycieczki w ramach projektu realizowanego wspólnie przez naszą szkołę i SPL Dzwon. Do zwiedzania wystawy zaprosiliśmy również uczniów z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół. "Spacery z historią w tle" zakończyły się słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez SPL „Dzwon”. Zdjęcia z wydarzeń znajdują się w galerii.

Mirela Kluczniok

Oglądamy wystawę o historii straży pożarnej i przedszkola

Zwiedzamy wystawę z uczniami z Zespołu Szkół