Spotkanie z historią szkoły

3 12 2021 #Aktualności #Biblioteka #Klasa a 2020-2028

3 grudnia naszą klasę odwiedziła pani bibliotekarka Mirela Kluczniok. Na spotkanie zabrała książkę „Dzieje Jedynki”, której jest autorką oraz wiele ciekawych i niespotykanych już przedmiotów. Pani Mirela w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedziała nam o historii naszej szkoły. Dowiedzieliśmy się, jak dawniej wyglądały lekcje. Pokazała nam także przybory, których dawno temu używały dzieci w szkole. Na starych fotografiach mogliśmy zobaczyć uczniów i nauczycieli z dawnych lat. Po obejrzeniu bardzo intersującej prezentacji udaliśmy się do szkolnego muzeum, gdzie mogliśmy usiąść w dawnej szkolnej ławce oraz zagrać na harmonii, na której kiedyś grywali nauczyciele swoim uczniom. Dzięki opowieściom naszego gościa mogliśmy się choć na chwilę przenieść w przeszłość, za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie do klasy II A. Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w galerii.

Ewelina Paulus

W szkolnym muzeum