Strona główna/Dla Uczniów/Biblioteka/Biblioteka aktualności/Zaczytane drzewo - projekt czytelniczy w klasie 5a

Zaczytane drzewo - projekt czytelniczy w klasie 5a

7 03 2022 #Aktualności #Biblioteka #Klasa 2017-2025

"Książki są najlepszym przyjacielem człowieka, ponieważ czytamy je tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę, a one milczą, kiedy myślimy o czymś innym. Zawsze dają i nigdy o nic nie proszą". (Baron von Munchhausen)

Uczniowie klasy Va w czasie zajęć wzięli udział w tworzeniu projektu czytelniczego: "Zaczytane drzewo”  i przekonują, że warto czytać książki, ponieważ kiedy czytamy możemy sami zostać w krainie przygód razem z jej bohaterami, a przeczytana książka rozwija nasz zasób słów, kreatywność, poprawność językową, inspiruje i rozwija wyobraźnię. Celem podjętych działań było zachęcenie i popularyzowanie czytelnictwa ulubionych książek takich jak: “Ania z Zielonego Wzgórza”, “Harry Potter”, “Mały Książę”, “Bracia Lwie Serce”, “Plastusiowy pamiętnik”, “Psiego najlepszego” i wiele, wiele innych... Uczniowie wykonali barwne ilustracje oraz opisy, które mają przyczyniać się do zachęcenia do czytania innych. Zdjęcia naszego "Zaczytanego drzewa" znajdują się w galerii.

Daria i Zuzia

Projekt czytelniczy klasy 5